עובד שטוב לו,
יעשה את הכי טוב שלו עבור הארגון.

  • Facebook - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Instagram - White Circle

 “Customers will never love a company until the employees love it first “

 

פתרונות עם ערך

פסיכולוגיה חיובית וחוזקות.

פסיכולוגיה חיובית הינה גישת מחקר יישומית להבנת מקורות החוסן, החוזקות, השגשוג, וה- well being האנושי. בקורסים, סדנאות והרצאות חוויתיות, אני מלמדת תפיסה וכלים פרקטיים שמאפשרים לכל עובד ומנהל לגלות, לפתח וליישם את היתרונות היחסיים שלו.

ייעוץ ואימון מנהלים 1:1

בתהליך אישי וממוקד אנו מגדירים רצוי מול מצוי, מזהים חוזקות ומגבשים יחד Action Items  שיעזרו למנהל  לעשות את "הקפיצה" ולהגיע למטרות הרצויות. 
התהליך רלוונטי למנהלים בכניסה לתפקיד חדש, מעברים בין תפקידים, או כאלו שרוצים להתחזק ולהתפתח.

פיתוח צוותים

במסע משותף, חברי הצוות לומדים על האיזון בין משימה לבין נשמה: מחד מגדירים מטרות, נורמות ותהליכי עבודה ומאידך לומדים על תקשורת, אמפתיה, התחשבות ועבודת צוות. ובעיקר הם לומדים להכיר ולהיעזר ביתרון היחסי של כל אחד מהם כדי להיות צוות חזק!

פיתוח מנהלים

המנהלים בקורס עוברים חוויה משותפת של העצמה והתפתחות. הם מגבשים תפיסות רצויות, מגלים את החוזקות שלהם, רוכשים כלים ניהוליים, משתפים באתגרים ונותנים משוב אותנטי זה לזה. 

הרצאות וסדנאות  

הידע והכלים, הרלוונטיות לאתגרים של המשתתפים, אנרגיה גבוהה, הומור, כל אלו פותחים את הראש ואת הלב והופכים את הלמידה למשמעותית ומכוונת תוצאות. 

(גם בימי קורונה) 

אנחנו מבקשים מהמנהלים והעובדים שלנו להיות הכי טובים שהם יכולים להיות:

להיות חדורי משימה ויעדים וגם להיות מכוונים לצורכי האנשים, להוביל ביעדים האישיים וגם להיות שחקני נשמה בצוות. להתמיד בתפקיד וגם להסתגל מהר לשינויים, לשמור על קשר קרוב גם מרחוק, ותמיד אבל תמיד, להיות חדורי מוטיבציה ואנרגיה. להיות מחוברים.

המפתח לביצועים גבוהים, ולמחוברות עובדים, הוא ליצור סביבה ארגונית חיובית שמאפשרת למנהלים ועובדים להתפתח ולממש את הפוטנציאל שלהם: לגלות וליישם את החוזקות שלהם, לרכוש ידע,  תפיסות, מיומנויות וכלים רלוונטיים לאתגרים בפניהם הם ניצבים.

מתודולוגיה
התפתחות מתרחשת במפגש  בין מיינדסט, חוזקות, מיומנות ומוטיבציות

 

Mindset

מצב מצוי

חוזקות

כלים
ומיומנויות

מוטיבציה ואמונה ביכולת

יעד!

 

"רק מילה טובה או שתייים"

 

Head of innovation& Talent management Keter plastic

I have known Ori for a decade now, since my days at Keter Plastic. Throughout our acquaintance, Ori has demonstrated original thinking, daring and creativity, she has contributed greatly in every company she worked with and it is my pleasure to write these lines. Ori combines in her work updated research, extensive knowledge and especially a different approach that creates great value. It is a pleasure working with her, she has a winning personality and is an excellent lecturer. Recently I have had the honor of participating with her in a very successful webinar, and all I can say is WOW

בלוג

 
  • LinkedIn
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Facebook - White Circle